שירותי תמחיר ומחלקה כלכלית

תוכנת ה BI

(בינה עסקית)

מחלקת התמחיר ושרותי הכלכלנים.

במחלקה 14 כלכלנים בכירים ומיומנים המספקים שירותים למעל 50 לקוחות גדולים בכל רחבי הארץ.

אנו סבורים שתפקידו של התמחירן (כלכלן) הוא הרבה מעבר לאספקת דו"חות תמחיר למנהלים השונים.

תפקידו של התמחירן הוא ל"חפור" בנתונים, להבין אותם, ולהסביר את ההגיון שמאחורי המספרים למקבלי ההחלטות על מנת לעזור בקבלת ההחלטה הנכונה.

בכל התיקים אותם אנו מנהלים, תפקיד נוסף של התמחירן הוא לבצע בקרה נוספת על נוהלי הרישום החשבונאי המבוצעים ע"י מנהל התיק. ולפיכך השילוב בין שניהם מביא את הבקרה לאיזון מושלם.

 

בכל התיקים אותם אנו מנהלים, מבצעים התמחירנים "ימי תמחיר" בהם הם יושבים עם מנהלי הפעילויות השונות ומנהל הנה"ח ועוברים על כל נתוני החודש שעבר. באמצעות השימוש בתוכנת ה QLIK VIEW - BI שעליה עובדים מנהלי הפעילות בשוטף אנו משיגים שליטה וחיבור של המנהלים ברמות השונות לדו"חות, הנתונים והביצועים.

תוכנת ה QLIK VIEW - BI

ומודל הקיבוצים

תוכנת ה QLIK VIEW נמצאת בשימוש במגוון תאגידים וחברות ענק בעולם. התוכנה מתממשקת על בסיסי נתונים שונים, מושכת את החומר החשבונאי או האינפורמטיבי, ומסוגלת להפיק באמצעות התמחירן דו"חות תמחירים מושלמים.

עלותה היקרה של התוכנה מונעת מלקוחות קצה בודדים להשתמש ביכולותיה המצוינות.

אחדות ישראל היא שותפה עסקית של QLIK VIEW ישראל. בשל גודלנו ופריסתינו הארצית, רכשנו את התוכנה הנמצאת כיום בשימוש בלמעלה מ 50 קיבוצים ולקוחות חקלאיים ברחבי הארץ.

 

אחדות ישראל פיתחה מודל ב QLIK VIEW המתאים לכל קיבוץ ולכל הענפים שבו. משיכת הנתונים ממערכת הניהול החשבונאי מתבצעת מידי לילה לשרת שלנו ועליו עובדים התמחירנים. במסגרת המודל פיתחנו מענה לכל מנהל ענף כך שהוא אינו תלוי בדו"חות המסופקים לו לפי דרישה אלא יכול להיכנס בכל רגע נתון, ע"פ הרשאותיו, לענף שאותו הוא מנהל ולראות את כל הנתונים הרלוונטיים בצורה גרפית ומותאמת לצרכיו הייחודיים.